מאבחנים ומטפלים
חפש מכון או מומחה באזור שלך
[searchandfilter fields="care,places" pods_field="place" post_types="clinics" submit_label="חפש"]
BRC

BRC ישראל – אבחון BRC

BRC הוא אבחון ממוחשב לקיומה של הפרעת קשב וריכוז.
במה מתבטא היתרון של אבחון BRC על פני כלי האבחון האחרים בשוק?
רובם הגדול של המבדקים הקיימים מתבססים על נורמות מיושנות ואמריקניות בלבד,
כך שהערכת תפקודם של המאובחנים בהם מתבססת על השוואה לקבוצה…

מהו אבחון BRC?
BRC הוא אבחון ממוחשב לקיומה של הפרעת קשב וריכוז. במה מתבטא היתרון של אבחון BRC על פני כלי האבחון האחרים בשוק? רובם הגדול של המבדקים הקיימים מתבססים על נורמות מיושנות ואמריקניות בלבד, כך שהערכת תפקודם של המאובחנים בהם מתבססת על השוואה לקבוצה שלאו דווקא תואמת את מאפייניהם. בנוסף, יש למבדקים הקיימים תוקף סטטיסטי בעייתי, ויש להם נטייה להחמיץ ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז או לתייג ככאלה ילדים שאינם סובלים ממנה. אבל אולי היתרון המשמעותי ביותר של האבחון נובע מכך שהוא מביא בחשבון את כל ההיבטים של תחום הקשב והריכוז, ולא רק מספק תשובה לשאלת קיומה או אי קיומה של ההפרעה. למה הכוונה?
תחום הקשב והריכוז אינו תחום אחד בלבד, כלומר ליקוי בקשב וריכוז אינו רק ליקוי ביכולת ספציפית אחת, אלא שיש ליכולת הזו מספר היבטים:

טיפים להורים

סוגי ליקויים

קשב מתמשך- היכולת לשמור על מיקוד הקשב בגירוי או מטלה מסוימת לאורך זמן.
קשב סלקטיבי- היכולת למקד את הקשב בגירוי או מטלה אחת בלבד, ולמנוע מהקשב “לנדוד” לגירויים אחרים בסביבה (פנימיים או חיצוניים).
פיצול קשב- היכולת להפנות קשב ליותר ממטלה או גירוי יחיד בו זמנית (המונח המוכר והשגור יותר הוא הלועזי: מולטי- טסקינג).
תפקודים ניהוליים- תפקודים ניהוליים (אקזקוטיביים) קשורים ליכולת להתארגן, לתכנן ולהוציא לפועל פעולות שונות באופן יעיל. אנשים רבים המתמודדים עם הפרעת קשב מתקשים בתחום זה, שיש לו השלכות על למידה, התנהלות בעבודה והתארגנות יומיומית.

אבחון BRC, כאמור, בוחן את כל ארבעת ההיבטים הנ”ל, ובכך הוא מספק תמונה שלמה ומקיפה יותר של קשייו של המאובחן, לצד יכולותיו ונקודות החוזק שלו. באמצעות תמונה זו, האבחון מספק בסיס עשיר יותר לתכנון ההתערבות המתאימה לסיוע למאובחן על פי הקשיים שהוא מציג, כך שתהווה מענה אופטימלי לקשיים אלה.

בנוסף לתפקוד המאובחן בכל אחד מהיבטי הקשב שנדונו, אבחון BRC מסייע גם להבחין בין קשיי קשב לבין קשיים בתפקודים קוגניטיביים נוספים העשויים “להתחזות” לקשיי קשב, כגון קשיים בתפיסה חזותית, קשיים מוטוריים, קשיי זיכרון וקשיי תכנון. צוות BRC ישראל מזמין את המתמודדים עם קשיי קשב לבדוק לעומק את טיב הקשיים על מנת לטפל בהם באופן ממוקד ויעיל.

נכתב ע”י: פורטל אבחון

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

© כל הזכויות שמורות לפורטל קשב וריכוז

האתר מתוחזק בהרבה ע"י Bizibrand.co.il​​